Uzyskaj dostep do wszystkich treści!

Zaloguj się Nawiąż współpracęOświadczenia, Wyroki

Mapa Polski

Pojazdy

Wyposażanie skp

Wyposażenie warsztatów i ASO

Szkolenia

Prawo

Projekty aktów prawnych

Serwis informacyjny

Zasady techniki prawodawczej

Witam

 

DROGOMIERZE

Informuję, że od 20 stycznia rozpoczynamy nasze seminaria szkoleniowe, podczas których wyjaśnimy wiele kwestii związanymi z drogomierzami oraz wskażemy konkretne przypadki z nimi związane np. niższy stan licznika na badaniu okresowym niż zawarty w CEPIK, wymiana drogomierza przed 1 stycznia i po 1 stycznia 2020 roku, wypalone piksele w liczniku, prostowanie popełnionych błędów przez diagnostów, treść dokumentu wystawianego po odczycie drogomierza (diagnosta nie wystawia zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu) itp. Wskażemy również w jaki sposób można udowodnić, że diagnosta nie popełnił błędu podczas jego odczytu, co jest bardzo istotne w związku ze sprawdzaniem stanu licznika przez policjantów w trakcie rutynowych kontroli drogowych – w przypadku stwierdzenia niezgodności Policja wszczyna postępowanie mające na celu ustalenie rozbieżności.

 

ZMIANA PRZEPISÓW

Ponadto informuję, że podczas spotkań omówimy wiele zmienionych przepisów związanych z pracą diagnostów np. taksówki, nauki jazdy, zmiany konstrukcyjne, DMC niektórych pojazdów, dopuszczalny nacisk osi niektórych pojazdów, zmiana wartości poziomu dźwięku (decybeli) niektórych pojazdów, zmiany związane z ciągnikami rolniczymi, zmiany dotyczące miejsca przewidzianego do umieszczania tablic rejestracyjnych, zmiany związane z identyfikacją niektórych pojazdów itp. Będziemy mówić także o pojazdach elektrycznych, hybrydach, napędzanych wodorem, o pojazdach uprzywilejowanych, o ograniczniku prędkości i tachografach.

 

NUMER REJESTRACYJNY – Opinia Prawna

Podczas seminariów odpowiemy na pytanie: Czy obowiązkiem diagnosty samochodowego jest wpisanie w zaświadczeniu o przeprowadzonym badaniu technicznym numeru rejestracyjnego pojazdu, w przypadku przeprowadzenia badania technicznego, o którym mowa w art. 81 ust. 3 ustawy – Prawo o ruchu drogowym?

 

FIRMA CARTEC – nowy temat

Korzystając z okazji informuję, że podczas każdego spotkania przedstawiciel firmy CARTEC omówi dodatkowy temat: „Badanie jednośladów lub dwuśladów ze szczególnym uwzględnieniem motorowerów/skuterów – kategoria L1e i L2e w oparciu o określenie parametrów wynikających z Prawa o ruchu drogowym i warunków technicznych.”

 

CENNIK

Podczas spotkań omówimy naszą petycję – masowo na nasz adres wpływają wnioski o złożenie petycji do Premiera RP z całego kraju.

Podczas spotkań wskażemy również, jak ma postąpić diagnosta samochodowy na stacji kontroli pojazdów, gdy w katalogu ITS brakuje odpowiedniej marki lub pojazdu przypisanego do danej marki.

 

Pismo z tematyką, karta zgłoszeniowa z harmonogramem oraz wniosek o zmianę cennika znajdują się na stronie - www.klubdiagnosty.pl i www.dlid.pl

Pierwsze spotkania: 20 stycznia – Wrocław, 21 stycznia - Świebodzin, 22 stycznia – Przecław k. Szczecina, 23 stycznia – Zajączkowo k. Słupska, 24 stycznia – Poznań.

Kolejne spotkania dla pozostałych regionów Polski odbędą się w lutym.

 

Jeśli dokonali już Państwo zgłoszenia, lub przesłali Państwo wniosek w sprawie cennika, niniejszą informację proszę traktować jako uzupełniającą.

 

Pozdrawiam,

Wiceprezes Zarządu - mgr inż. Artur Sałata

 

Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP Oddział w Krośnie

ul. Lewakowskiego 53,

38-400 Krosno

tel. 13/43-230-12, 695-626-810

www.klubdiagnosty.pl

 

RODO: http://klubdiagnosty.pl/index.php/rodo.html